Асеновец тръгна с победа в Първомай

10:19 / 22.02.2016
6299
Асеновец стартира с победа пролетния дял в Югоизточна "В" група. Възпитаниците на Борислав Караматев победиха Първомай с 1:0 като гост.

При лоши условия за игра двата отбора изиграха мач, изпъстрен с единоборства и борба в центъра на терена. Калният терен не предразполагаше към футбол.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а развръзката дойде в края на мача, когато възпитаниците на Светослав Цольов останаха с десет човека. За втори жълт картон бе изгонен играч на домакините.

В 85-ата минута след центриране, Виктор Каварджиев донесе трите точки на асеновградчани. Мачът беше дебютен за Светослав Цольов, който имаше претенции към главния рефер Неделчо Гаджалов.

В следващия кръг отборът на Асеновец посреща Марица (Пловдив), а първомайци гостуват на Ураган (Бояджик).