Спортните новини: Днес (5) | Вчера (4)
Габриела Петрова оценена за впечатляващо представяне
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:54 / 11.12.2015Коментари (0)1225
© ММС
Състезателката на СКЛА Локомотив Габриела Петрова заслужи приза за "Спортен Икар" за Впечатляващо представяне. Същата награда получа и Антоанета Бонева.

Петрова стана европейска вицешампионка в тройния скок, а на световното първенство завърши четвърта и остана на крачка от бронзовия медал. Освен това тя записа няколко призови класирания в дебютния си сезон в Диамантената лига.

Бонева завоюва златен и сребърен медал от Световната купа по спортна стрелба в САЩ и спечелена квота за олимпийските игри в Рио де Жанейро. Тя зае първото място в още два турнира в Световната купа, а на европейското първенство завърши втора на 10 м пистолет.

Мъжкият национален отбор по волейбол печели "Спортен Икар" за постижение на 2015 г. Съставът, воден от Пламен Константинов, е 24-ият носител на отличието, което се връчва ежегодно от фондация "Български спорт".

През миналата година наградата отиде при тенисиста Григор Димитров, а през 2013 г. - при бореца Иво Ангелов. Впоследствие и двамата станаха спортисти на годината на България.

Волейболистите печелят "Спортен Икар" за цялостното успешно представяне през годината, добрите резултати в големите първенства и за изключителния социален ефект на този спорт върху обществото, обявиха организаторите.

През 2015 г. волейболистите заеха четвърто място на европейското първенство в България и Италия, спечелиха сребърен медал от европейските игри в Баку и завършиха десети в крайното класиране на Световната лига.

Световната шампионка на 200 метра едноместно кану Станилия Стаменова печели наградата за достойно представяне.

Джудистът Денислав Иванов, който стана световен и европейски шампион за кадети, е най-проспериращият млад спортист, а европейският шампион по бокс в категория до 52 килограма Даниел Асенов взима приза за пробив в елитния спорт.

Диагоналът на националния отбор по волейбол Владимир Николов ще получи отличието за шампионско дълголетие.

За отбор на 2015 г. е избран националният ансамбъл по художествена гимнастика.

Без капка риск: Ботев без Попето и Конте срещу ЦСКА 1948