 © |  |
Бивши и настоящи ученици от ОУ "Д.ТАЛЕВ": | виж още | |
С 18 трофея се завърнаха младежите от ЕРА-Балет, които са част от Националния отбор на БФСТД от Квалификация за Световен танцов шампионат - Загреб 2015. 8 първи места, 6 втори, 4 трети и 24 квоти за предстоящото Световно първенство в Пореч, Хърватска-месец май 2015 година, както и със Специална награда за Продукция "Ледена епоха" като най-оригинална и забавна хореография.В много оспорваното първенство с повече от 350 хореографии на танцьори от Австрия, Германия, Унгария, Словения, Хърватска, както и пред 10 членно международно жури, нашите деца се представиха с 29 изпълнения.
Атрактивните хореографии, дело на Кремена Шопова-главен хореограф и ръководител на ЕРА балет и на Яница Атанасова. Абсолютни шампионки са при юношите Виктория Илиева - възпитаничка на балетната паралелка в НУМТИ-Пловдив, Стела Боянова - ученичка в СОУ "Димитър Талев", Пловдив, Василена Шопова и Виктор Алеков.
Танцьорите и техните ръководители започват усилена подготовка за Европейско първенство в Полша, Световна танцова Олимпиада в Москва и Световен танцов шампионат в Пореч, Хърватска, като се надяват на нови още по-големи успехи и също така достойно да защитят името на България.
Талантливите танцьори от ЕРА балет Ви канят на тяхната предпремиера на новия им спектакъл "Ледена епоха", който ще бъде представен на 18.04.2015 г. във Военен клуб гр. Пловдив, от 19.00 ч. Входът е свободен, заповядайте да видите част от танците, спечелили квоти за Световното първенство. |