Спортните новини: Днес (0) | Вчера (19)
Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на турнира в Дубай
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:01 / 18.02.2015Коментари (2)2240
©
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на силния турнир на твърди кортове в Дубай с награден фонд над 2 милиона долара. Българката загуби от водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) с 4:6, 3:6 за 80 минути. Пиронкова започна мача с пробив, след което поведе с 2:0 и 4:2.

Румънката обаче не се предаде, спечели четири поредни гейма и взе първия сет след 45 минути игра. Във втората част българката отново стартира с пробив, но допусна да загуби подаването си още в следващата част. Халеп направи четвъртия си пробив в срещата за 4:2.

Симона Халеп затвърди пробива си за 5:2, а малко по-късно успя, сервирайки за място на четвъртфиналите, където я очаква рускинята Екатерина Макарова.

57-ата в света пловдивчанка за първи път в кариерата си достигна до третия кръг от надпреварата, като с това си осигури 26 хиляди долара от наградния фонд и 105 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 50 през следващата седмица.

През уикенда Пиронкова ще участва на турнира в Доха (Катар) с награден фонд 731 хиляди долара, където ще започне от квалификациите.