35-ият национален крос "Свети Георги" се проведе в парк "Рибница"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:52 / 28.04.2014Коментари (0)1294
35-ият национален крос "Свети Георги" се проведе в парк "Рибница" в събота под патронажа на кмета на района инж. Ральо Ралев.

Кросът е част от общинската програма за развитието на спорта за всички и е част от 17-та национална кросова верига "Пловдив-Аквафреш" 2014 год. Организатор на събитието е движение "Спорт за всички - мама, татко и аз-баба, дядо и внуче", с изпълнителен директор почетният гражданин на Пловдив Кузман Погончев.

Празникът бе открит от кмета на района инж. Ральо Ралев, а зрителският интерес бе изключително голям тази година. Присъстваха много гости, родители, спортни деятели, спортни ветерани. Специален гост от Франция бе Доминик Баяр - основател на асоциация "Бон Мин", която получи медал за сътрудничество и спортни заслуги, изпратен лично от Стефка Костадинова. Г-жа Баяр е носителка на приза за дарителство "Димитър Кудоглу" на Община Пловдив.

В състезанията взеха участия повече от 500 състезатели в 23 различни възрастови групи.

От районната администрация на "Северен" бяха подсигурени парични награди за победителите при жените и мъжете от "Гран При" класирането за първо, второ и трето място.

На победителите от 1-во до 3-то място бяха връчени медали, а предметни награди и призове получиха всички от 1-во до 6-то място.

Гостите се насладиха на богата концертна програма, а томболата с три велосипеда от "Лидер" зарадва Дария Георгиева, Виктория Богданова и Атанас Лазаров.