Юношите на Локомотив отпаднаха от Купата на БФС
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:32 / 30.11.2013Коментари (0)2022
© LPortala.net
"Сините" се възползваха от грешките на "смърфовете" и продължиха към полуфинала
Левски отстрани като гост младшата на Локомотив. "Сините" вкараха три безответни гола на изкуствения терен в парк Лаута, възползвайки се от груби индивидуални грешки на пловдивчани. Те започнаха мача стъписано, като в средата на първото полувреме допуснаха евтин гол от фаул на близо 40 метра от гол-линията. Прехвърлящия удар на Илиян Попов свари неподготвен Богдан Димитров и резултата бе открит. Голът по-скоро амбицира домакините, които погледнаха по-смело към противниковата врата. В най-неподходящия момент, в 34-ата минута отбраната се пропука и Цветомир Вачев бе оставен непокрит и след ниско центриране отдясно от непосредствена близост разстреля вратаря на Локомотив.

След почивката "черно-белите" не отказаха да търсят голът на интригата, но след няколко опасни центрирания до попадение така и не се стигна. Десет минути преди края, Архан Исуф не се разбра с колегите си в отбраната и покри засадата на Атанас Кабов, който първо нацели гредата, а при добавката фиксира крайното 0:3. Въпреки неприятния резултат, локомотивци заслужаваха да вкарат поне един гол, но в 76-ата минута Васил Христозов нацели напречната греда.

С успеха, тимът на Левски се класира за полуфиналната част от надпреварата, тъй като победителите се определят само след една изиграна среща.

В събота от 14.00 ч. в Стара Загора юношите старша-възраст гостуват на Берое.