Ботев загуби злощастно от Литекс
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:15 / 10.05.2008Коментари (0)9411
Ботев загуби от Литекс с 1:2 в интересен мач, в който двата тима си поделиха по едно полувреме, в което доминираха напълно на терена. През първата част Литекс пропусна куп положения и успя да вкара само един гол, докато след почивката на терена имаше само един отбор - този на Ботев, но "канарчетата" също нямаха шанс пред гола и отбелязаха само едно попадение. На всичкото отгоре минута преди края "канарчетата" допуснаха още един гол след изключително съмнителна дузпа.

Само до десетата минута Литекс успяха на три пъти да застрашат вратата на Ботев. Единствено добрите изяви на Лилчо Арсов и късмета на "канарчетата" оставиха вратата на "жълто-черните" суха. Малко по-късно след пробив на Венков, Илиян Гаров изчисти опасно покрай своята врата.

Така се стигна до 26-ата минута, когато поредната възможност за "оранжевите" вече бе реализирана. Ивелин Попов напредна по крилото и центрира в малкото наказателно поле, където Бибишков бе оставен непокрит и вкара без проблеми. Десетина минути по-късно Попов можеше да се разпише и като голмайстор, но не успя да уцели опразнената врата на Арсов.

През втората част картината се промени коренно. "Канарчетата" натикаха противника в собственото им наказателно поле и около 10 минути Литекс не можеха да отнемат топката от "жълто-черните". Още в 48-ата минута Божков изведе по крилото Йордан Минев, който центрира перфектно в наказателното поле. Там Дормушали Саидходжа засече с глава и не остави никакви шансове на вратаря на гостите Тодор Тодоров.

Следващите минути невероятни пропуски направиха почти всички футболисти на "жълто-черните". Първо Георги Христов надбяга един защитник на Литекс, финтира друг, но когато трябваше просто да довърши Тодор Тодоров, нападателя стреля покрай гредата. Йордан Минев също успя да излезне сам срещу вратаря, но не успя да засече добре неудобната топка и би високо над гредата. С пропуск се записа и голмайсторът Дормушали Саидходжа. Той засече от малък ъгъл с глава центриране, но Тодор Тодоров спря топката на голлинията.

Така когато всички очакваха "канарчетата" да вкарат победен гол или в най-лошия случай срещата да завърши наравно, съдията Христо Ристосков се прояви. При едно елементарно единоборство в последната минута между Даниел Божков и Емил Ангелов, скандалният рефер видя дузпа. Зад топката застана Станислав Генчев, който не сгреши и донесе победата на "оранжевите".

Състав на Ботев: Лилчо Арсов, Даниел Божков, Апостол Попов, Йордан Минев, Николай Харизанов, Мауро Алегре, Николай Манчев(Красимир Кръстев '46), Илиян Гаров, Георги Какалов(Йордан Етов '22), Дормушали Саидходжа, Георги Христов.