ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (16)
Областният се срещна с легендарния български гимнастик Йордан Йовчев
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:10 / 06.03.2013Коментари (0)1352
© Bulphoto
Дни след като официално приключи със спорта легендарният български гимнастик Йордан Йовчев се срещна с областния управител Здравко Димитров.

Йордан Йовчев сложи край на професионалната си кариера с грандиозно шоу в столичната зала "Арена Армеец" миналата седмица. Гимнастикът Йордан Йовчев е първият, участвал в шест поредни олимпиади от 1992 до 2012 в историята на спорта. В кариерата си има 4 олимпийски медала - един сребърен и три бронзови. През 2001 и 2003 година става двоен Световен шампион на земя и халки, а през 2002 - двоен Световен вицешампион в същите дисциплини. Йовчев се раздели с активната си спортна кариера, но остава да работи за бъдещето на спортната гимнастика.

Здравко Димитров и Йордан Йовчев са приятели от години, познават се от спорта и през годините не са прекъсвали връзката по между си. По време на срещата гимнастикът заяви, че именно хората от спорта са тези, които знаят как да печелят и как да губят и затова в много области трябва да се търсят като специалисти. По думите на Йордан Йовчев спортът калява много и спортистите знаят как да падат, но и как да се изправят гордо и да тръгват на нова битка.

Затова и знаят как да се борят, че да постигнат всичко, което са си поставили за цел. За да изрази своето уважение и гордост от постиженията на най-успелия български гимнастик и най-добър спортист на България за - 1999, 2000, 2002, 2007 години областният управител Здравко Димитров ще му връчи почетен плакет и статуетка на специална церемония другата седмица в сградата на Областна администрация - Пловдив.







Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Генерална репетиция за Локо преди баража срещу четвъртия във Втора лига
Асеновец разгроми Спартак с 4:1 на стадион "Пловдив"
Ръководството на ПФК Ботев вдигна двойно цената за спирането на "Колежа"
Погват футболните хулигани с доживотни забрани
Томаш похвали пловдивчанин: Най-добрият е!
Класиране Резултати

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: