Футболистите и треньорският щаб на Ботев замина днес на лагер в Хърватска. Играчите ще пътуват около 24 часа, но всички бяха в много добро настроение. Минути преди автобусът да потегли, президентът на клуба Димитър Христолов пристигна да поздрави футболистите и треньорския щаб и да плисне вода за успех на тима в Хърватска. "Канарчетата" ще се подготвят край Адриатика до 21 февруари, след което се връщат в Пловдив за началото на първенството на 1 март. Уговорени са четири контроли - срещу Паг, Задар, Хайдук и Шибеник. На място ще се уредят още две или три контроли. Ботев получи специална покана за лагера от Хайдук Сплит, които решиха да представят отбора си за новия полусезон в контрола срещу "канарчетата".
С отбора заминаха новите попълнения Николай Харизанов и Апостол Попов, юношите Йордан Етов, Димитър Витанов, Николай Димитров, Илиян Йорданов и Петко Василев. С тима замина и бившият играч на Спартак, който ще изкара проби в Ботев - Веселин Филипов. В Пловдив останаха Мохамед Исмаил, с който се очаква да бъде подписан договор и юношата на Левски Георги Коруджиев. Те ще се подготвят самостоятелно по специална програма.
Апостол Попов
Йордан Етов
Димитър Витанов
Илиян Йорданов
Петко Василев
Димитър Христолов
Мохамед Исмаил
Николай Харизанов
Николай Димитров