БФС не допусна отбор на Ботев в Трета лига, изтеглиха жребия за първи кръг
Днес в хотел SPS в Пловдив бе изтеглен жребият за новия сезон в Трета лига - Югоизточна група. БФС не уважи желанието на Ботев (Пловдив) да допусне участие на тим на "канарчетата".
Припомняме, че вторият отбор на Ботев изпадна по спортен път от Втора лига, а третият - от Трета лига.
Така през новия сезон групата ще бъде в състав от 19 отбора и във всеки кръг ще има по един почиващ. В края на първенството от Трета лига - Югоизточна група директно изпадат два тима.
Ето какво отреди жребият за първия кръг:
Гигант (Съединение) - Локомотив II (Пловдив)
Марица (Пловдив) - Асеновец (Асеновград)
Спартак (Пловдив) - Загорец (Нова Загора)
Атлетик (Куклен) – Нефтохимик (Бургас)
Родопа (Смолян) – Раковски (Раковски)
Созопол (Созопол) - Ямбол (Ямбол)
Левски (Карлово) - Секирово (Раковски)
Марица (Милево) - ОФК Хасково (Хасково)
Розова долина (Казанлък) - Димитровград (Димитровград)
Несебър – почива