Известни пловдивски лекари проведоха курс за обучение на свои колеги от футболни клубове

2630

Двудневен курс за обучение на футболни лекари по програма на УЕФА FDEP (Football doctor education programme) се проведе на 14 и 15 юли в efbet Национална футболна база.

Обучението бе част от модул 3 (Protecting the Player), организиран от Спортно-медицинска комисия към БФС и обхвана всички теоретични лекции и казуси, строго съобразени с ръководството, предоставено от Европейската футболна централа.

Всяка сесия беше последвана от дискусии между участниците и лекторите, което предостави възможност за задълбочено усвояване на знанията и обмяна на опит.

Сред лекторите бяха професионалисти като пловдивските лекари Д-р Здравко Тарълов и Д-р Пламен Гочев, както и Д-р Бисер Бочев, Доц. Кирил Терзийски, Д-р Петър Димов, Боряна Разсолкова, които успешно са преминали курса UEFA FDEP 3.

Сред участниците бяха медицински лица, физио и кинезитерапевти от клубовете в България, както и от националните отбори.


Още по темата: Футбол - други
Всички новини по темата: (528)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).