Спортните новини: Днес (22) | Вчера (6)
Георги Титюков даде старт на откриването на турнира на Ученическите финали по тенис на маса
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:16 / 27.05.2011Коментари (0)1243
©
Зам.-кметът по младежка политика и спорт Георги Титюков присъства на откриването на Ученическите финали по тенис на маса за девойки и юноши 8-10 клас. Съревнованието, което ще продължи до 29-ти май включително, се провежда в спортна зала "Надежда" на бул. "6-ти септември " №252 (срещу магазин "Mr. Bricolage"). В него участват над 60 тенисисти, родени между 01.01.1994 и 31.12.1996 г., разпределени в 20 отбора - 10 отбора момичета и още толкова момчета. Девойките и юношите, стигнали до финалите са от различни градове на страна, сред които София, Бойчиновци, Добрич, Панагюрище, Дупница, Момчилград, Пловдив, Търговище, Сливен, Плевен, Две могили и други, съобщиха организаторите.

По време на тридневните ученически игри ще бъдат проведени състезания и теглени жребии, които ще определят класирането в схемата за полуфиналите и финалите срещи на отборното и индивидуално първенство. Победителят от финалите на отборното състезание ще станат ясни утре малко след 11.00 часа, за когато е насрочена и срещата. Мачът за излъчване на първенец в индивидуалното първенство по тенис на маса ще започне на 29.05.2011 година от 9.30 часа. Награждаването на победителите и закриването на спортната надпревара ще започне в 11.30 часа в зала "Надежда".

Инициативата се провежда със съдействието на Министерство на образованието, младежта и науката, Министерство на физическото възпитание и спорта, Българска асоциация "Спорт за учащи", Община Пловдив, Регионален инспекторат по образованието, Общински детски комплекс и клуб "Спорт с ученици" Пловдив.

Неделев и Серкан в националния отбор, ето пълния списък на селекционера
Локо без Митко Илиев в Разград! БФС със солидна глоба за "черно-белите"
Юношите на Ботев изравниха в 90 минута, но допуснаха загуба в продължението
"Черно-бяла" гордост! Двама от Локо в младежкия национален отбор
Отлично представяне на грациите от пловдивския клуб "Диана" на международния турнир "Неврокоп"