Гол с пета и шампионска титла - Локомотив отбеляза най-знаменитата дата в историята си

2138

ПФК Локомотив Пловдив отбеляза 15 май, познат още като "черно-белият" Великден.

Ето какво написаха "смърфовете" в социалните мрежи:

Днес отбелязваме 15 май - най-знаменитата дата в историята на Локомотив!

През 2004 година “черно-белите" се окичват със златните медали, а освен това вдигат победоносно и първата си шампионска купа на страната. Титлата е факт седмица по-рано - при победата над Славия, която прави пловдивчани недостижими на върха в класирането.

През 2019 година Локомотив записва нов забележителен успех - завоюва и Купата на България! Победа с 1:0 над Ботев (Пловдив) с феноменален гол с пета на Ален Ожболт докарва до екстаз хилядите привърженици на “черно-белите" на стадион “Васил Левски"!


Още по темата: Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
Всички новини по темата: (809)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).