Новото бижу на град Пловдив официално бе открито! Лентата на плувния комплекс "Младост" бе прерязана от кмета Костадин Димитров и министър Иван Пешев, с което нашият град вече има един от най-модерните басейни в България, предава репортер на Plovdiv24.bg.
Басейнът е с дължина 50 метра и има възможност да се разделя на две по 25 метра. За зрителите са осигурени 1000 места. Изграждането струва около 20 милиона лева, осигурени с дългосрочен нисколихвен заем, договорен от предходния кмет на Пловдив Здравко Димитров. Проектът е на арх. Тодор Абаджиев и екипа му, а изпълнението бе поверено на "ГБС Пловдив".
Комплексът ще разполага още със съблекални, фитнес, тоалетни, офиси, турникети, модерна система за отчитане на резултатите, лед осветление, а коритото е на известната фирма в плувните спортове "Мирта".
Филтриращата система и доставката на измервателната система "Alge - Timing" е дело на българската фирма "Акватек". Комплексът ще има и специална BMS система, която ще регулира процесите на басейна.
На церемонията присъстваха множество официални лица, сред които министърът на спорта - Иван Пешев, кметът на Пловдив - Костадин Димитров, председателят на Общинския съвет - Атанас Узунов, председателят на федерацията по плуване - Георги Аврамчев, политици, общественици и плувни дейци.
Веднага след официалното откриване от 17:00ч. ще започне и първият международен турнир VSI Cup 2025. Той ще бъде за момчета и момичета от различни възрастови групи и ще се проведе от петък до неделя.








LOKO FEN
на 28.02.2025 г.
Браво! Да ни е честит новият басейн! Още много такива и в други градове!
ПловдивКапана
на 28.02.2025 г.
Прекрасен басейн! Честито на пловдивчани! Троловете “разбирачи” да си сменят крушката в избата, че ом е изгоряла от 10 години…после да коментират.
един тракиец
на 28.02.2025 г.
"около 20 милиона лева" е всъщност 27-28 милиона лева. Басейнът изглежда добре, но много грабеж има в тази цена.
Майна Таун
на 28.02.2025 г.
ОСТАВКА!
венци__
на 28.02.2025 г.
Тия като панаирни мечки ги мъкнат на всякъде да режат ленти,а работа за 1 стотинка не са свършили
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!