Юноши на Ботев смениха Спартак с друг отбор в Трета лига

2345

Вече бившите футболисти на пловдивския Спартак (Пловдив) - Андрей Цой и Благовест Величков, започнаха подготовка с третодивизонния Ямбол и конкурент на пловдивчани.

Андрей Цой е роден на 7 февруари 2005 г. Халфът започва да тренира футбол в Марица (Пловдив), откъдето преминава в градския съперник Ботев. Той напуска базата в Коматево през декември 2019 г. в посока ЦСКА-София, а след това заминава за Италия. Там той изкарва няколко сезона в съставите на Парма и Перуджа. Завръща се в България и играе за Ботев II, от където преминава в Академик (Свищов). През септември 2024 Цой бе представен като футболист на пловдивския Спартак.

Десният защитник Благовест Величков е юноша на Ботев, роден е на 14 април 2003 г., е преминал през отборите на Ботев (Пловдив), Хебър, Академик (Свищов), а за последно бе част от Спартак (Пд).


Още по темата: Аматьорски футбол
Всички новини по темата: (1141)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).