Локомотив има нов директор, участвал е на световни първенства, играл е за Ювентус

11275
25

Сергей Алейников е новият спортен директор на ПФК Локомотив Пловдив. Срокът на договора му е за 2 години.

Като футболист Сергей Алейников става европейски вицешампион със СССР през 1988 година, участва и на две световни първенства през 1986 и 1990 година. Носител на Купата на УЕФА и Купата на Италия с Ювентус. Шампион на СССР с Динамо (Минск).

През 2003 година е избран за играч на 50-летието в Беларус, за което получава Юбилейна награда на УЕФА. Притежава и отличие за Заслужил майстор на спорта на СССР. Футболист на годината в Беларус за 1984, 1986 и 1988 година.

Работил е дълги години към ФИФА като инструктор, както и като посланик на играта в различните ѝ направления и сектори.

"Пожелаваме му успех в Локомотив!", написаха от "черно-белия" клуб.

В началото на новата календарна година ще бъде организирана специална пресконференция, на която официално ще бъдат представени Душан Косич и Сергей Алейников.


Още по темата: Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
Всички новини по темата: (809)

Виж коментарите (25)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).