Григор Димитров продължи страхотното си представяне в ATP 1000 турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шахнай, който е с награден фонд 9 милиона долара.

Най-добрият български тенисист елиминира в мач от третия кръг №24 в световната ранглиста Алексей Попирин (Австралия) със 7:6(5), 6:2. Двубоят продължи 1 час и 28 минути.

Това бе четвърти двубой между двамата, като резултатът вече е изравнен - 2:2 победи. Само преди два месеца Григор Димитров пропусна три мачбола и отстъпи с 6:4, 6:7(5), 3:6 на Попирин в третия кръг на ATP 1000 турнира от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада), но сега взе реванш.

В осминафиналите Гришо ще срещне чеха Якуб Меншик, който е №65 в световната ранглиста.

През миналата година българинът достигна до полуфиналите в Шанхай, където загуби от Андрей Рубльов (Русия).