Десет от Славия победиха Ботев в голово шоу в София
Автор: Тодор Благов 22:08 / 20.05.2024Коментари (15)4988
© ПФК Ботев
Ботев (Пловдив) допусна загуба с 1:3 от Славия в среща от 34-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Александър Шаламанов" в София.

"Канарчетата" бяха водени от Рафаел Ферейра, заради наказанието на Душан Керкез. Столичани бяха повече от полувреме с човек по-малко заради директен червен картон в края на първата част.

Още в 5-ата минута Славия откри резултата. Бърза контра на "белите" завърши с комбинация в наказателното поле на Ботев, а Тони Тасев с диагонален удар не остави шансове на Даниел Кайзер - 1:0.

В 7-ата минута вратарят на "канарчетата" сбърка при изнасяне на топката, след което направи две поредни спасявания, предотвратявайки втори гол във вратата си.

В 22-ата минута настоятелната игра на домакините доведе до второ попадение. "Белите" изпълниха късо корнер, последва центриране и Венцислав Керчев на задна греда се разписа за 2:0.

В 28-ата минута Кристиан Нвачукву бе препънат в наказателното поле на Славия и "канарчетата" получиха дузпа. Зад топката застана Мартин Секулич, който прати топката в напречната греда, но при добавката хърватинът не сбърка - 2:1.

9 минути по-късно отново Нвачукву бе замесен в ситуация на терена, след като Георги Търтов влезе остро с бутоните в юношата на Виста. След намесата на системата VAR главният съдия показа червен картон на играча на "белите".

Второто полувреме стартира с индивидуален рейд на Владимир Николов, но ударът на нападателя се спря във външната част на мрежата. В 56-ата минута Виктор Генев прати топката във вратата на Ботев, но голът бе отменен заради засада.

В 68-ата минута мощен удар на Галин Иванов от фаул бе избит от Даниел Кайзер. 8 минути по-късно снаряд на Константинос Балоянис от средна дистанция се спря в страничната греда на Светослав Вуцов.

След по-малко от 120 секунди "белите" стигнаха до трети гол. Владимир Николов пое топката на тъча, разходи се като на парад през отбраната на Ботев и прати кълбото покрай Кайзер за 3:1.

В 83-ата минута дебют с екипа на Ботев записаха юношите на Виста - Джон Емануел и Нехемие Кинтунту. Минута по-късно Ехие Укаки пробва центриране, а след рикошет топката се спря в гредата на "белите".

Славия: 21. Светослав Вуцов – 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (К) – 7. Денислав Александров, 10. Владимир Николов, 88. Тони Тасев

Резерви: 12. Николай Кръстев – 8. Емил Стоев, 9. Мартин Сораков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 55. Ивайло Марков

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев: 22. Даниел Кайзер – 4. Ехие Укаки, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев, 18. Димитър Папазов - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов (К) - 14. Фаустас Степонавичус, 9. Мартин Секулич, 40. Кристиан Нвачукву

Резерви: 32. Матвей Игонен – 3. Джон Емануел, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 29. Нехемие Кинтунту, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 43. Мирослав Георгиев, 46. Емил Найденов

Треньор: Рафаел Ферейра