Спортните новини: Днес (22) | Вчера (19)
Дубълът на Ботев пак спря Спартак! Саяна излезе на върха в Трета лига
Автор: Тодор Благов 20:45 / 12.05.2024Коментари (1)3181
Спартак (Пловдив) и дубълът на Ботев завършиха наравно 1:1 в среща от Югоизточната трета лига.

Двубоят се игра пред сериозен зрителски интерес на стадиона в Марково.

"Канарчетата" откриха резултата още в 5-ата минута. Димитър Диклиев стреля от 20 метра, получи се рикошет и кълбото влетя във вратата.

Последваха няколко отлични изяви на вратаря на "жълто-черните" Стефан Смъркалев, а в 30 минута "гладиаторите" нацелиха гредата.

В 35 минута след центриране на задна греда Мирослав Радев изравни - 1:1.

В 57 минута спартаклии получиха дузпа, но от бялата точка Радев стреля в гредата.

До края на мача положения имаше и пред двете врати, а по този начин ботевистите взеха второ равенство от Спартак през сезона.

В класирането Саяна и Спартак са с равни точки, но хасковлии са с по-добри показатели в преките мачове. Несебър е точка назад.