Спортните новини: Днес (0) | Вчера (24)
Свилен Нейков откри Балканските състезания по пожаро-приложен спорт
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:00 / 28.10.2010Коментари (0)867
Петите Балкански състезания по пожаро-приложен спорт бяха официално открити тази сутрин в Пловдив от министъра на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков. На тържеството присъстваха директорът на ГД ПБС главен комисар Николай Николов, директорът на ОДМВР-Пловдив старши комисар Тодор Чонов , представители на Българската федерация по пожаро-приложен спорт, Община-Пловдив и други организации.

В приветственото си слово президентът на Балканската федерация по пожаро-приложен спорт генерал-майор Стилианос Йоанидис поздрави отборите от България, Сърбия, Румъния и Турция и им пожела успешно представяне. Състезанията, които се провеждат днес и утре на лекоатлетическия стадион "Пловдив", започнаха с "Изкачване с щурмова стълба". В отборното класиране в тази дисциплина първо място зае отборът на България, следвани от състезателите на Румъния и Турция. В индивидуалното класиране начело е Християн Христов, втори е Александър Николов и трети е румънецът Стойчиу Йонут.

Днес от 15 часа състезанията продължават с дисциплината "100-метрова пътека с препятствия". През втория състезателен ден от 10 ч. ще се проведе състезанието в дисциплината "Пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия". От 14.30 ч. ще започне надпреварата в дисциплината "Бойно разгръщане от мотопомпа". Тържественият ритуал за награждаване на победителите ще започне в 16 часа.

Среднощен екшън на стадион "Христо Ботев"! Спряха незаконни строителни дейности, разказ от първо лице за сцените
Ботев обяви раздяла с легендарен футболист! Изкара по-малко от девет месеца при "канарчетата"
Премина от Локо в АЕЛ, но сега го очаква още по-силен трансфер
Ангел Кодинов с шесто място във финал от олимпийските квалификации в Сегед
Нов кошмар за "жълто-черните" юноши! Локомотив нанесе тежка загуба на Ботев при 16-годишните