Спортните новини: Днес (12) | Вчера (18)
Катар е новият стар шампион на Азия след 3 вкарани дузпи от Акрам Афиф
Автор: Георги Куситасев 19:23 / 10.02.2024Коментари (0)1496
© Twitter: #AsianCup2023
Катар е новият стар шампион на Купата на Азия по футбол при мъжете. Защитаващият титлата си тим, който беше домакин на тазгодишния форум, победи във финала Йордания с 3:1.

Мачът за трофея се игра на стадион "Лусаил Айконик" в Лусаил. Съоръжението е с капацитет от над 88 000 седящи места. На него се игра и финалът на Мондиал 2022 между съставите на Аржентина и Франция

Акрам Афиф откри резултата за домакините с гол от дузпа в 22-ата минута. Язан Ал Наймат изравни в 67-ата след пас на Ехсан Манел Фархан Хадад.

Победата за богата на петрол и природен газ държава донесе отново Афиф, който вкара за втори пореден път от 11-метров наказателен удар. Това се случи в 73-ата минута.

Крайното 3:1 отново дойде след дузпа, която вкара Афиф. Това стана в 5-ата минута на даденото от съдията продължение на срещата. С това той оформи хеттрика си в двубоя.

Титлата на Катар е втора след тази от 2019-а година.

За Йордания второто място е най-високото, което тимът е постигал в цялата си история.

Трофей! Юношите на Ботев спечелиха U19, оставиха зад гърба си Арда и Марица
Пълна мобилизация в дубъла на Ботев! Железов свири решаващия мач със Саяна
Ботев организира детски благотворителен турнир, Балтанов награждава победителите