"Черно-белият" любимец Ален Ожболт бележи във втори пореден мач в Израел

Коментари (4)
15:34 / 05.02.2024
3307
Един от големите любимци на феновете на Локомотив Пловдив през последните години - Ален Ожболт, зарадва във втори пореден мач феновете на своя настоящ клуб Апоел (Тел Авив). 27-годишният словенец се разписа веднъж при победата над Ашдот с 3:1 в двубой от 20-ия кръг на израелското първенство, видя Plovdiv24.bg.

Ожболт вкара за 3:0 в 77-ата минута на мача, като преди това точни бяха съотборниците му Хишам Лайос и бившият нападател на Лудогорец Мавис Чибота. В последната минута на срещата гостите отбелязаха почеттото си попадение чрез Бен Закен.

В предишния 19-и кръг Ален Ожболт вкара във вратата на бившия си клуб Апоел (Хайфа), но въпреки това тимът му загуби гостуването си с 3:4.

От началото на сезона словенският нападател има 5 гола и 3 асистенции в актива си.

С успеха Апоел (Тел Авив) се изкачи до 8-ото място във временното класиране 23 точки, с една по-малко от Макаби Нетаня и Бней Сахнин.

В събота "червено-белите" гостуват на последния в класирането Апоел Хадера, като мачът е от 17:30 часа.