Марица врътна равен с Берое в Стара Загора
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:55 / 31.01.2024Коментари (0)2373
Марица завърши наравно 0:0 в контрола срещу елитния Берое. Приятелската среща се игра в сряда по обяд на помощния терен на стадион “Берое" в Стара Загора.

През първата част Берое имаха повече възможности за гол чрез Еспиноса, Трибуле, Вия и Гавраилов, но вратарят Илия Николов се намесваше подобаващо, а отбраната се справи с останалите ситуации. В 32-та минута Станислав Маламов стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят Мота улови. Три по-късно Милен Танчев стреля опасно по диагонала, но след рикошет в крака на играч на Берое топката излезе в корнер.

През второто полувреме играта бе равностойна. Полувремето започна с опасен, но неточен удар към вратата на пловдивчани. Малко по-късно Станислав Маламов шутира опасно след добра комбинация с Валери Домовчийски, но ударът не беше точен. Двата тима създадоха няколко хубави положения, които завършиха без удар. В 80-та минута Петър Начев излезе напред и блокира откъсващ се по диагонала играч на домакините. В края на мача Димо Бакалов удари греда след като с глава засече центриране от фланга.

Следващата контрола за състава на Марица е на 3 февруари срещу Гигант (Съединение). Двубоят ще се играе на градския стадион в Съединение от 13:30 часа.

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 6. Муса Диало, 3. Франко Минго, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 12. Темитопе Акинжогунла, 7. Роналдо Камара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

МАРИЦА: 1. Илия Николов, 2. Свилен Щерев, 3. Атанас Ташолов, 4. Мартин Газиев, 5. Илиян Йорданов, 6. Стефан Попов, 7. Янко Ангелов, 8. Милен Танчев, 9. Станислав Маламов, 10. Георги Трифонов, 11. Веселин Марчев-капитан. (Петър Начев, Виктор Петков - вратари, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Соломон Джеймс, Валери Домовчийски, Димо Бакалов, Христиан Димитров, Теодор Андреев, Божидар Шехов, Ангел Пеев, Симеон Сираков, Наско Христев)