Мъри мачка в Турция! Отборът му вкара пет на лидера

Автор: Георги Куситасев
09:32 / 21.12.2023
1294
Бившият треньор на Ботев (Пловдив) - Станимир Стоилов и воденият от него тим на Гьозтепе победиха лидера във втора турска дивизия Еюпспор с 5:1 в среща от 16-ия кръг на редовния сезон.

Мачът се игра на стадион "Гюрсел Аксел" в Измир.

Нигериецът Кенет Обина Мама откри резултата за тима на българския специалист с гол в 4-ата минута.

Билел Месауди покачи за 2:0 в 10-ата след асистенция на Мама.

До края на първата част гостите върнаха едно попадение чрез Ахмед Кутуджу в 45-ата.

Ялчън Каян покачи на 3:1 в 56-ата след точно изпълнена дузпа, а Ахмед Йълдъз направи 4:1 в 70-ата минута.

Крайното 5:1 оформи Йълдъз, вкарвайки втория си гол в мача, този път от дузпа в 88-ата минута.

С успеха Гьозтепе събра актив от 32 точки и вече е само на 7 от днешния си опонент, който остава на върха с 39. Втори е Коджаелиспор с 33.

Това беше шеста поредна победа за Станимир Стоилов начело на тима от 6 срещи. Откакто той пое отбора, Гьозтепе е инкасирал само 1 попадение в своята врата.