Виктория СИЛА завърши с победа полусезона, предстои гостуване на Арда за Купата

15:09 / 12.12.2023
894
Представителният отбор на Виктория СИЛА (Пловдив) с завърши с победа първия полусезон във волейболната Висша лига. Пловдивчани надиграха с 3:1 гейма Ботев (Ихтиман) в мач от 7-ия кръг на първенството от второто ниво на родния волейбол.

Младите "викторианци" диктуваха темпото по време на целия двубой, като и в четирите части успяваха да отворят разлика в началото на геймовете.

Първият гейм беше изцяло под диктовката на Виктория СИЛА и беше спечелен с 25:15. След това пловдивчани поведоха с 5 точки в средата на гейма, но се стигна до леко отпускане. От това се възползваха гостите и те затвориха частта при резултат 24:26.

През третия и четвъртия гейм домакините успяха да отворят преднина, която поддържаха до края и спечелиха съответно с 25:22 и 25:20. Това беше втора победа за Виктория СИЛА, което гарантира на тима 12-ото място на полусезона.

Сега предстои да се изиграят осминафиналните срещи от турнира за Купата на България за Висшата лига. Жребият отреди Виктория да гостува на Арда Кърджали. Мачът ще се проведе на 16 декември (събота) от 17 часа в зала "Арпезос" в Кърджали.