Спартак аут за Купата на АФЛ! "Баските" от Куклен обърнаха "гладиаторите"

16:36 / 06.12.2023
3899
Атлетик (Куклен) се наложи с 2:1 над Спартак (Пловдив) във финала на първия етап за Купата на АФЛ, научи Plovdiv24.bg. Двубоят се игра на стадиона в Куклен.

Спартак поведе в резултата след много красиво изпълнение. След пробив отдясно последва центриране към наказателното поле, където Божидар Илиев засече от воле от точката за изпълнение на дузпа за 0:1.

В 35-ата минута Иван Лазаров възстанови равенството, след като засече с крак центриране от фланга.

Пет минути преди края Ванчо Траянов изведе с дълъг пас Мартин Иванов. Той надбяга защитата на Спартак и прати топката в мрежата за крайното 2:1.

През първото полувреме съдията изгони треньора на Атлетик (Куклен) Господин Мирчев, заради оспорване на решение и отправени реплики.

Следващият етап на турнира ще се проведе след Нова година, а съперник на тима от Куклен ще бъде Родопа (Смолян).