Калояново и Хисаря завършиха без победител в дербито от 6-а лига в региона

13:54 / 28.11.2023
2238
Отборите на Калояново и Хисаря завършиха 1:1 в регионалното дерби от 8-ия кръг на шампионата в "Б" Областна група - Пловдив, Север (шесто ниво на родния футбол).

"Поздравления за двата отбора, които не се изплашиха от тежките метеорологични условия, изиграха мъжка битка и въпреки стремежа за победа спортсменство също беше на ниво", заяви председателят на Управителния съвет на ФК Калояново Стоян Луков.

В началото на второто полувреме домакините откриха резултата с гол от пряк свободен удар на Антоан Миленов в 49-ата минута. В 67-ата минута гостите изравниха чрез Танчо Тодоров след щастлив рикошет при изпълнение на корнер. Веднъж и гредата спаси отбора на ФК Хисаря.

Така ФК Хисаря запази първото място във временното класиране с актив от 24 точки, а Калояново е трети с 20 точки. На втората позиция е тимът на Тракия-Царимир-94 с 22 точки и мач по-малко.