Днес на пл."Съединение" в Пловдив завърши 31-ят Международен мемориален маратон "Съединение". Стартът бе даден сутринта в град Съединение. Над 300 участници се вкючиха в маратона. Победител при мъжете стана Станислав Ламбев от Русе, втори завърши Александър Пановски от Велико Търново, трети финишира Иван Чотов от Панагюрище.
При жените първа се класира Милка Михайлова от Перник, втора се нареди Румяна Пановска от Русе, бронза остана за Ваня Колева от Нова Загора. Най възрастният участник в бягането бе Илия Гемишев който е на 72 години.
След края на състезанието директорът на маратона Кузман Погончев даде интервю специално за Plovdiv24.bg.
- Г-н Погончев, като директор на това мащабно състезание, как оценявате провденият се днес маратон?
-Това е един голям празник, празник на пловдивчани, и на жителите на град Съединение. 31-ят Международен мемориален
- Какво е за вас 6 септември?
- Това е един светъл празник, празник на онези хора които посветиха живота си за Съединението на България, и сега тогато всички тези над 1000 участика взеха участие в маратона те сведоха глава към тях.
- Едно пожелание към всички участници които взеха участие в маратона?
- Аз винаги съм казвал, че спортът е здраве, спортът е живот.
- Какво искате искате да кажете на пловдивчани днес на празника на града?
- Това което направиме днес в Пловдив е посветено на всички пловдивчани. Честит празник, скъпи пловдивчани.
Днес се проведе 31-вия маратон "Съединение"












Филип
на 06.09.2006 г.
Всичко е хубаво, което се организира за да се почувства празника. Но, толкова ли нямаше нито един от полицията (или от кметството?)да се сети, че трябва предварително да се организират автомобилните потоци. Страшен хаос настана!!! И невероятни задръствания! В кой свят живеете, бе полицаи. Вас само ви интересува да дебнете хората по пътищата и да ги изнудвате. И не можете да свършите една наистина необходима и разумна дейност.Това е пълно безобразие, което се случи днес с движението в Плождив и призовавам всички потърпевши да поискаме оставката на този, от когото е зависило да се организира движението в днешния ден.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!