Ботев Пловдив победи с 4:0 Димитровград в контролата-представяне на отбора пред феновете, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Срещата, която започна към 19:40 на клубния стадион се игра на осветление за пръв път от години. Преди началото на срещата бяха представени 4 от детско-юношеските формации на тима. Батковците - набори 94 и 92 отсъстваха, тъй като имаха мачове за Елитните юношески групи. След тях пред феновете се представи и мъжкия отбор.
Приятелският двубой срещу Димитровград премина напълно под диктовката на "канарчетата". Въпреки многото пропуски, през първото полувреме падна само един гол. Негов автор бе Владимир Байрев, който вкара с глава след корнер. През втората част "жълто-черните" бяха малко по-активни в нападение и успяха да вкарат още два гола. Първо се разписа Иван Площаков отблизо след разбъркване. Малко по-късно той изработи дузпа, която Стефан Костадинов реализира за 3:0, а десетина минути по-късно падна още един гол за крайното 4:0, автор на който бе Борислав Караматев. В последните минути в игра влезе и бившият футболист на Байер Леверкузен и юноша на "канарчетата" Атанас Курдов, който също имаше възможности да вкара гол.
Това бе последната контрола от предсезонната подготовка на Ботев. Първият мач от първенството на Югоизточната "В" група е тази неделя срещу Асеновец. Двубоят е на клубния стадион от 18 часа.
Съставът на Ботев: 23. Илия Николов; 17. Петко Фанев, 5. Ангел Рахов, 4. Владимир Байрев, 19. Васил Гуджев; 9. Стефан Костадинов, 6. Иван Танчовски, 22. Недко Миленов, 3. Димитър Байрев, 7. Светослав Асенов; 10. Иван Площаков.
Ботев победи Димитровград с 4:0 в представянето на отбора пред феновете
© Plovdiv24.bg
Владимир Байрев
Иван Площаков
Стефан Костадинов
Димитър Байрев
Недко Миленов
Иван Танчовски
Петко Фанев
Илия Николов
Борислав Караматев
Атанас Курдов