Гол в последната минута донесе нова победа за дубъла на Локо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:26 / 30.04.2023Коментари (2)3221
©
Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) продължи с чудесното си представяне през пролетния дял в Трета лига - Югоизточна група. Черно-белите победиха Родопа (Смолян) с 2:1 като гости в мач от 32-ия кръг.

Пловдивчани владееха инициативата и успяха да поведат чрез Иван Арамазов. Домакините стигнаха до изравнително попадение, при което останаха сериозни съмнения за засада. Попадението бе дело на Беркай Халил след асистенция на Иван Ангелов.

Локомотив II стигна до успеха в последната минута на двубоя. Марио Начев донесе трите точки за своя тим след разбъркване и центриране на Борислав Гадженаков.

Така възпитаниците на Христо Телкийски и Христо Златински имат вече актив от 55 точки и са на осмо място във временното класиране. Девети с 54 точки е другият пловдивски отбор в групата - Спартак. Синьо-белите обаче са с мач по-малко, тъй като днес от 17 часа приемат на градския стадион "Пловдив" отбора на Атлетик (Куклен), който е 18-и в подреждането с 27 точки.

Следващата неделя (07.05) Локомотив II е домакин на предпоследния Борислав (Първомай).