Кръстьо Банев с два гола и греда при успех на Локо II на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:08 / 14.04.2023Коментари (0)1859
Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) постигна победа над Левски (Карлово) с 2:1. Двубоят от 28-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група се игра на “Лаута", а двата гола за успеха бяха дело на Кръстьо Банев.

Локомотив имаше възможност да открие в 14-ата минута, но Банев нацели гредата. Гостите можеха да се възползват от щастлив рикошет в 26-ата минута, играчът на карловци не съумя да нанесе изстрел. В 30-ата минута Кръстьо Банев бе изведен на добра позиция, напредна и прехвърли вратаря за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

В началните минути на второто полувреме Локомотив реализира второ попадение. Отново Кръстьо Банев бе точен от малък ъгъл за 2:0. В 78-ата минута Левски (Карлово) стигна до дузпа. Зад топката застана бившият футболист на Локомотив и юноша на черно-белите - Запрян Запрянов, който оформи крайното 2:1.

С успеха момчетата на треньорите Христо Телкийски и Христо Златински запазиха 8-ото място във временното класиране, но вече са с актив от 49 точки (15 победи, 4 равенства и 10 загуби при голова разлика 44:23).

Следващата сряда Локомотив II гостува на Асеновец. Асеновградчани са наказани с лишаване от домакинство, като в следващите дни ще има яснота къде точно ще се проведе мача.

Гледайте в прикаченото видео репортаж от мача между Локо II и Левски (Карлово)!