Дубълът на Ботев загуби второ поредно гостуване, остана на 16-о място
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:14 / 01.08.2022Коментари (0)2349
©
Беласица (Петрич) се наложи с 1:0 над дублиращия отбор на Ботев (Пд). Срещата от 3-ия кръг на Втора лига се игра на стадиона в Симитли. Петричани получиха силна подкрепа от своите фенове, с чиято помощ стигнаха до трите точки.

В пореден мач "канарчетата", водени от Артур Ованесян, направиха куп пропуски, като това се оформя като ахилесова пета в играта им.

С поражението жълто-черните останаха с актив от 1 точка (голова разлика 1:3) и заемат 16-о място във временното класиране. Те загубиха второ поредно гостуване от началото на сезона, след като отстъпиха също с 0:1 на Витоша (Бистрица) в първия кръг.

Още в първата минута бившият халф на Локо (Пд) Айвън Ангелов, който бе сред най-активните в тима на белите, нацели гредата. Малко по-късно Касов проби отдясно и извади към Акере, който бе на празна врата, но защитник изби.

В 62-ата минута Юсеин Касов от гостите пропиля отлична възможност, след като се откъсна от отбраната и от чиста позиция стреля, но слабо и вратарят на Беласица спаси. В 70-ата минута Касов пропусна отново на метри от вратата.

Мачът бе решен в 74-ата минута, когато Вангелов получи отляво по атаката и с удар в близкия ъгъл простреля Славков за 1:0.