Помните ли Анте Аралица? Вижте как му отмениха гол, изпусна друг, но все пак се разписа
Автор: Стойчо Генов 11:01 / 04.03.2022Коментари (1)3452
Бившият нападател на Локомотив Пловдив Анте Аралица изигра един от най-силните си мачове, откакто се подвизава в Албания, видя Plovdiv24.bg. 25-годишният хърватин се разписа веднъж при победата на сегашния си клуб Влазния (Шкодра) с 2:0 над Динамо (Тирана) в двубой от 23-ия кръг на първенството.

Анте започна титуляр в състава на червено-сините, чийто треньор е бившият германски национал Томас Бърдарич. Той вкара за 2:0 в 48-ата минута, засичайки с глава центриране от фаул.

Неговият тим бе открил резултата в 15-ата минута от дузпа, която бе отсъдена след преразглеждане с VAR. Десет минути след това Анте Аралица прати топката в мрежата, засичайки с глава центриране отляво. Попадението му обаче бе отменено след намесата на VAR.

Бившият нападател на Локо (Пд) остана верен на стила си да пропуска 100-процентови положения, след като изскочи сам срещу противниковия вратар, но буквално му подари топката.

Голът срещу динамо бе първи за Аралица през 2022 година. За последно той бе вкарвал 12 декември 2021 година при победата с 2:0 срещу Шкендербеу. До момента Анте Аралица има общо 27 официални мача за Влазня (22 първенство и 4 за купата), в които се е отчел с 9 гола (6 за първенство) и 1 асистенция, провери Plovdiv24.bg.

Влазня е на 4-то място във временното класиране с актив от 38 точки, колкото има и третият ФК Кукеши. Лидер е КФ Тирана с 52 точки.

Гледайте в прикаченото видео репортаж с изявите на Аралица при победата над Динамо Тирана!