Добра новина за ботевистите! Димитър Тонев удължи договора с родния си клуб
Автор: Стойчо Генов 10:34 / 15.02.2022Коментари (0)1813
Ботев (Пловдив) удължи договора на полузащитника Димитър Тонев. Халфът сложи подписа си върху дългосрочен контракт с "жълто-черните", съобщиха от "Коматево".

Димитър Тонев е роден на 15 октомври 2001 година в Пловдив. Той минава през всички възрастови гарнитури на "жълто-черната" школа, като в кариерата си е защитавал единствено и само цветовете на родния си клуб.

В юношеските години, под ръководството на Стефан Стоянов, Димитър Тонев печели множество купи и трофеи. Един от запомнящите се моменти е решителната четвърта дузпа на финала с Черно море, когато той матира вратаря с изпълнение в стил "паненка", припомниха от клуба.

Дебютът в професионалния футбол идва под ръководството на Ферарио Спасов. Халфът стартира като титуляр срещу шампиона Лудогорец на 19 октомври 2019 година.

Няколко месеца по-късно, на 13 януари 2020 година, Тонев подписва първия си професионален договор с "жълто-черните". На 4 март 2020 година, в Стара Загора, халфът отбелязва решителен гол в продълженията в четвъртфинала за Купата и класира "канарчетата" за полуфиналите.

През настоящата кампания Тонев се разписа веднъж, при загубата от ЦСКА-София с 2:3. Димитър Тонев е младежки национал на България, като е минал и през всички юношески формации на националния отбор. До този момент той има 44 мача за Ботев, в които е отбелязал 4 гола.