Привърженици Ботев (Пд) ще участват утре (6 януари) в тържествения ритуал пред паметника на Христо Ботев в Цар Симеоновата градина. Събитието е в чест на 174-ата годишнина от рождението на поета-революционер.

Plovdiv24.bg публикува без редакторска намеса официалното съобщение от Сдружение ПФК Ботев:

Уважаеми Ботевисти, 

Утре, 6 януари, ще честваме 174-та годишнина от рождението на нашия патрон – революционера Христо Ботев. 

Каним всички привърженици да участват в тържествения ритуал от 13:15 часа пред паметника на поета-революционер в Цар Симеоновата градина.

В ритуала ще участват почетни формирования от Пловдивския гарнизон – Военен духов оркестър, представителен взвод, венценосци и комитет "Родолюбие“. Ще бъдат положени венци и цветя, а водещ ще бъде актрисата от Драматичен театър Пловдив Мария Генчева. А 11-класничката от ЕГ "Пловдив“ Марина Узунова ще чете почетното слово пред паметника. 

Заповядайте в 13:15 пред паметника на Христо Ботев в Цар Симеоновата градина!