Па Конате остана на пейката при класическа загуба на Гвинея в контрола
Автор: Стойчо Генов 20:07 / 03.01.2022Коментари (0)2253
Футболистът на Ботев (Пд) Па Конате остана на резервната скамейка при загубата на Гвинея с 0:3 като гост на Руанда в приятелски мач, провери Plovdiv24.bg. Левият халф-бек на "канарите" бе в разширения състав на своята страна, но треньорът на Гвинея Каба Диавара реши да не го пуска в игра.

Спарингът се състоя на 25-хилядния стадион "Амахоро" в столицата Кигали и бе част от подготовката на Гвинея за предстоящия турнир за Купата на африканските нации.

Мухаджир Хакизимана даде преднина на домакините в 22-ата минута. Две минути след началото на второто полувреме Дани Усенгиман направи 2:0 за Руанда с нисък удар покрай вратаря на Гвинея Ибрахим Коне. Фред Мухози (72) оформи класическия успех на домакините.

"Това беше много добра проверка за нас, защото ни дава възможност да анализираме слабостите ни и да ги подобрим“, каза треньорът на Гвинея Диавара след мача.

На 6 януари Гвинея ще изиграе още един спаринг срещу Реунда. Па Конате и компания са в една група заедно с отборите на Сенегал, Зимбабве и Малави за Купата на африканските нации.