Най-после! След 5 месеца и половина Ботев отново победи извън Коматево
Автор: Стойчо Генов 16:51 / 06.11.2021Коментари (3)4288
© ПФК Ботев
Отборът на Ботев (Пловдив) най-после сложи край на лошата серия и постигна първа победа на чужд терен през настоящия сезон. Жълто-черните надделяха над Пирин (Благоевград) с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Тодор Неделев (21) отбеляза единственото попадение за гостите. Феновете на Пирин пък скандираха "оставка" към треньора на тима Уорън Фийни.

Успехът бе първи за ботевистите извън Коматево от 20 май 2021 година, когато те надиграха Левски с 2:1 на "Герена“.

По този начин възпитаниците на треньора Азрудин Валентич имат вече актив от 25 точки и отново се върнаха на второ място във временното класиране. Пирин пък остана с 11 точки на 12-а позиция.

Преди началото на мача имаше едноминутно мълчание в памет на починалите в рамките на няколко дни две емблематични имена за "жълто-черната" общественост - Емил Урумов и Костадин Бичев.

"Канарчетата" откриха резултата след бърза контрааката в 21-ата минута. Маркиньос напредна още от собствената си половина, след което подаде към Току. Ганаецът веднага центрира към Антоан Бароан, който бе изведен сам срещу вратаря, но Хенгелман спаси. Топката обаче стигна до Етоо и той върна назад към Тодор Неделев. Капитанът засече с левия крак в мрежата за 0:1.

Седем минути по-късно домакините направиха фрапантен пропуск. Брахими центрира отляво към Преслав Йорданов, който бе абсолютно непокрит на точката за изпълнение на дузпа. Нападателят обаче шутира неспокосано с десния крак встрани от вратата.

В 39-ата минута Попев изведе Антон Карачанаков в наказателното поле, където той бе съборен от Антоан Бароан. Реферът отсъди дузпа. Красимир Станоев шутира към десния ъгъл на Георги Аргилашки, но вратарят на Ботев спаси удара му.

Веднага след почивката Маркиньос бе изведен сам срещу Хенгелман, но отправи слаб удар и вратарят на Пирин спаси.

Четвърт час преди края Тодор Неделев изведе чудесно Маркиньос отдясно в наказателното поле. Бразилецът отправи диагонален шут, но за пореден път не успя да уцели вратата.

Пирин: Ник Хенгелман, Александър Дюлгеров, Антон Карачанаков (80- Спас Георгиев), Красимир Станоев, Мохамед Брахими (89- Орлин Старокин), Петър Занев, Преслав Йорданов, Станислав МанолевСтанислав Костов, Стилиян Николов, Юлиян Попев (87- Николай Бодуров).

Ботев (Пд)Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Самуел Супрайен, Кевин Янсон, Джеймс Етоо (82- Станислав Работов), Дилан Мартенс, Тодор Неделев (90+2- Филип Филипов), Емануел Току, Маркиньос (89- Мите Цикарски), Антоан Бароан.