Спартак победи с 3:1 тима на Димитровград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:36 / 15.07.2021Коментари (0)1808
©
Спартак победи с 3:1 тима на Димитровград във втората си контрола от предсезонната подготовка. Двубоят се игра в голяма жега на стадион "Тодор Диев" вчера.

В 5-а минута играещият спортен директор на клуба Денис Хасан бе лошо ударен с бутонката на съперников играч и бе заменен от Веселин Локов. Съдията отсъди пряк свободен удар, а капитанът Кирил Георгиев стреля на сантиментри над горната греда. В 12' Александър Шиков нахлу от дясно и центрира, но ударът на Любо Цеков премина в страни от вратата.

В 25-а минута "гладиаторите" откриха резултата след бърза атака. Кирил Георгиев намери отлично юношата от набор 2005 Веселин Локов, който надбяга цялата защита на Димитровград и със страхотен диагонален удар не остави шанс на вратаря на Димитровград.

В 33-а минута гостите изравниха с хубав удар от около 30 метра.

В 37-а минута Тодор Тимонов с далечен пас намери Георги Лазаров, който се освободи от защитата на съперника и покрай вратаря вкара за 2:1.

През второто полувреме темпото падна, след като жегата изцеди силите на двата отбора.

В 54-а минута Георги Лазаров можеше да вкара второ попадение, но силният му удар бе спасен.

На няколко пъти съдията спираше мача, за да може футболистите да се освежат.

В 88-а минута Георги Лазаров вкара второто си попадение след хубава самостоятелна атака. Той навърза двама играчи на съперника и с диагонален удар оформи крайното 3:1.

Състав: Владимир Димитров, Георги Тодоров, Кръстьо Милев, Александър Шиков, Стоян Марудов, Кирил Георгиев, Димитър Милчев, Любо Цеков, Тодор Тимонов, Георги Лазаров, Денис Хасан (Горан Гръблев, Веселин Локов, Давор Илиев, Илия Сариков).