Спартак пак не успя да вкара! Няма гол в 8 от последните си 9 мача
Автор: Стойчо Генов 08:42 / 08.04.2021Коментари (0)2088
©
Спартак (Пловдив) загуби на своя стадион "Тодор Диев" от Загорец с 0:1 в мач от 25-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Треньорът на "гладиаторите" Иван Петров - Чекиста имаше много проблеми със състава, тъй като не можеше да разчита на контузените братя Йордан и Веселин Миневи, а на пейката  невъзстановени бяха Мартин Симеонов, Кристиян Кдуков и Цецо Главчев. В игра дори се наложи през второто полувреме да лвезе Георги Йотовски, който също не бе възтановен.

Гостите вкараха скъпоценния за тях гол в 56-ата минута при първия си точен удар към вратата. Нападателят им Георги Георгиев бе намерен на границата на наказателното поле, стреля силно, а топката срещна горната греда и тупна зад голлинията на вратаря Петър Начев.

В 66-ата минута Спартак можеше да изравни след като Георги Лазаров бе намерен отлично в наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри от страничната греда.

Така Спартак не успя да отбележи гол в 8 от последните си 9 официални мача (изключение е само победата с 6:0 над сокол Марково). След 24 двубоя пловдивчани имат 23 точки в актива си, а в следващия кръг на 11 април от 17:00 часа гостуват на Левски (Карлово).