В момента борчовете на оръжейницата надхвърлят 100 милиона лева, а работниците чакат по три заплати. От дължимите възнаграждения те са взели само по 30% аванс и социалното напрежение в Сопот расте, казаха от завода.
"Преговорите с НАТО са трудна задача, досега страните от Алианса не са купували боеприпаси от ВМЗ. Но ако успее премиерът - ще го аплодираме", коментира соцдепутатът Петър Мутафчиев. Левицата препоръчва варианти за сделки с Ирак и Иран, които в момента превъоръжават армията си.
"И двете възможности са добри, трябва да продължим да търсим партньори и пазари и да произвеждаме съвместни изделия", каза директорът на ВМЗ инж. Иван Стоенчев.
Източник: в. "24 часа"
Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!
Петър Мутафчиев 





