Общински съветници от ГЕРБ-Съединение, представители на ЖГЕРБ-Съединение, заедно с кмета на общината Атанас Балкански провериха как се реализират ремонтните дейности по проекта за преустройството на съществуващата сграда  в спортна зала в СУ "Христо Ботев".

За реализирането на проекта правителството на Бойко Борисов отпусна 1 416,0 хил. лв. Ремонтът включва направата на: алейната мрежа с предвидените настилки, осветление, включително и изграждане на зелен хълм, затревяване; проектиране и изграждане на поливна система; ботаническа градина, зелен хълм, засаждане на дървета, цветя и храсти; направа на писта за бягане на 100 м, направа на спортни игрища – баскетболно, волейболно и игрище за футбол на малки вратички, осветяването и ограждането им с ажурна ограда, както и преустройството на  сграда, в която  се предвижда изграждане на три зали за спорт на закрито, помещение за треньори /учители/, съблекални, санитарни възли за двата пола, склад за спортните пособия за игрищата.

"Работата върви по план, дори изпреварваме поставените срокове. Очаквам до края на септември при добро време, външната част да бъде готова, а спортната зала ще бъде завършена в края на октомври“, увери кметът Атанас Балкански.