Вдигнаха блокадата на джамията "Абу Бекир" в Пазарджик. Това се случи се, след като оттам бяха иззети документи и компютър, които бяха качени полицейски автомобил. 
След вдигането на блокадата, в двора на джамията влязоха около 30-ина мъже, които се опитват да влязат и вътре в храма, но той все още е затворен. Така постепенно полицейските екипи се оттеглят в района.

Преди това полицията изведе хора от блокираните къщи в района на джамията. В два полицейски автомобила бяха изведени няколко човека, в единия беше качена жена с бурка. 
Пристигнаха и допълнителни сили на жандармерията, тъй като отвеждането на хората от полицията повиши емоциите на присъстващите. 



Източник: радио "Фокус"