На 10 октомври стартира работа по последния павиран участък на бул. "Васил Априлов". Новината съобщи кметът Иван Тотев, предаде репортер на Plovdiv24.bg. 
Дотогава ще бъде съгласувана временна организация на движението с КАТ, след което се влиза изцяло за работа по пътното платно. 
Затварянето на пътя ще е на части - от "Шести септември" до ул. "Волга" и след това от "Волга" до "Войнишка слава".