За укрепване на свлачището на Младежкия хълм, което преди около две седмици затрупа с огромни камънаци детска площадка на ул. "Велбъжд", трябва да се бръкне и държавата. "Нито Младежкият хълм, нито някое от другите пловдивски тепета е само общинска грижа. Те са защитена територия. Неслучайно не можем да предприемем никаква инициатива, свързана с тях, без да я съгласуваме и да получим разрешение от държавата. В момента комисия изготвя доклад съвместно с Гражданска защита. Разчитаме на средства от фонда за бедствия и аварии", коментира изпълняващият длъжността кмет Петко Атанасов пред репортер на Plovdiv24.bg.
Той припомни, че дори идеята на кмета Славчо Атанасов върху най-високия пловдивски хълм да се развее българският национален трибагреник все още не може да се осъществи заради многото разрешителни, които се чакат от различни държавни институции.
За укрепването на тепетата да му мисли и държавата
Петко Атанасов
Славчо Атанасов 





