Включват Братската могила в ЮНЕСКО?

5636
7

Братската могила в Пловдив да бъде включена в списъка на ЮНЕСКО ще предложи областният управител Здравко Димитров, съобщи пред журналисти самият той. Предстои това да бъде обсъдено с генералния директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова. Според Здравко Димитров това е правилното решение, защото братските могили не само в Пловдив, но и в цяла България са културни паметници от национално значение. Братската могила, която се намира в пловдивския район "Западен", предстои да бъде обновена, като там бъдат върнати скулптурните композиции, които бяха откраднати, а по-късно открити и оставени на съхранение в склад.
Освен предложението за Братската могила областният управител на Пловдив Здравко Димитров ще даде и предложение Пловдив да стане столица на траките. Предстоят инициативи, ораганизирани по този повод, а самото предложение подлежи на обсъждане.



Източник: радио "Фокус"
Виж коментарите (7)
Още новини от Новини от Пловдив:
Млада шофьорка е блъснала мъж на пешеходна пътека в Пловдив
Неуспял кандидат-кмет на Пловдив, получила едва 307 гласа, вече е...
Кметът се ядоса: Можехме да спрем автобусите до табелите на Пловд...
Гори жилищна кооперация в Пловдив
Водач блъсна човек на пешеходна пътека в Пловдив
Непълнолетно момиче припадна в претъпкана маршрутка в Пловдив


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).