500 лв. изпратиха малките ученици от СОУ "Св. Константин - Кирил Философ" по сметката на дарителската кампания за изграждането на Център за деца и родители в Шумен. 

"Да помогнем и ние, госпожо, предложи ми Стойчо Силямов, а след него и Антон Чавдаров. Как, вие не печелите пари, попитах ги аз. Тогава децата от класа започнаха сами да майсторят коледни картички и украси, да рисуват картини, да творят разни неща. По идеята се увлякоха и други ученици, включиха се дори първолачетата и колеги учители. 500-те лева са от продажби в училищния базар", разказа класната на ІІІ-а Красимира Брайкова пред репортера на Plovdiv24.bg.

Благотворителният базар от днес разшири територията си и  във фоайето на кметството в "Южен". Детските произведения са на цени от 10 ст. до 4 лв., най-скъпо - 10 лв., се продава  специално дарена от родители икона. Първият клиент беше секретарят на района Михаил Казанджиев, който си купи свещник с елхови клонки.

"Съхранете топлината в сърцата си и я разнасяйте. Така ставате не само по-обичливи, но и по-красиви", пожела той на ентусиазираните ученици.