Министърът на културата Велислав Минеков официално обяви, че днес отново ще идва в Пловдив. Втори ден професорът се занимава с разрушаването на тютюневи складове.
Ето поканата от министър Минеков към пловдивската общественост:
"Каня гражданите, представителите на медиите от Пловдив, както и кандидатите за народни представители за следващия парламент, днес, 02.09.22 г., от 17,00 ч. в град Пловдив, на мястото на бившия тютюнев склад на бул. "Христо Ботев" 51.
Там ще продължи изключително важната обществена дискусия за опазването на културното ни наследство и ще изслуша всички предложения."
Междувременно Plovdiv24.bg ви дава възможност да видите какво остана от съборения склад чрез нашето видео, заснето от дрон.








гражданин на света
на 02.09.2022 г.
Целта беше това. Уж пожари от клошари, безстопанственост (умишлена) и сега ще се намери "случаен" инвеститор, който ще построи бизнес сгради, хотели.
smotan mc
на 02.09.2022 г.
Ами красиво е,не може да се отрече!
bboy1912
на 02.09.2022 г.
Нямам проблем с бутането на стари рушащи се сгради, ако ще и да се водят паметници на културата, но имам огромен проблем с изникването на нови на тяхно място и нехайството на община и собственици в опазването им.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!