Кандидатите за кмет на Пловдив Тодор Чонов, за кмет на район "Северен" Нели Симеонова-Николова и за общински съветници от ПП "Свобода" отбелязаха Международния ден за защита на животните на Гребната база.
Тодор Чонов и екипът му разговаряха с пловдивчани за основните фактори за бума на бездомни животни и начините за справяне с проблема.
От ПП "Свобода" се обявяват срещу насилието над животни и искрено вярват, че четириногите приятели на хората заслужават любов и дом.
"Домашните любимци присъстват до нас през целия ни живот. Много е важно хуманното отношение към тях. Неслучайно нашето законодателство преди няколко години беше синхронизирано с европейското и на хора, които прилагат агресия към животните, им се налагат сурови наказания.
За съжаление през последните месеци в нашия прекрасен град отново ставаме свидетели на агресия към кучетата, което е недопустимо.
Ние от политическа партия "Свобода" като кандидати за кмет, районен кмет и общински съветници, сме абсолютно против насилието над домашните любимци. Ще положим необходимите усилия да разясняваме на хората как трябва да се отнасят хуманно към животните и към домашните си любимци" - заяви Тодор Чонов.
Сред акцентите на ПП "Свобода" през новия мандат ще е създаването на електронен регистър на бездомни животни на територията на град Пловдив, по-бърза и качествена реакция за сигнали от страна на граждани при проблеми с безстопанствени животни, насърчаване на осиновяването на животни.








_1912_
на 05.10.2023 г.
кучетата да гласуват за тодор чонов, щом ще брани техните права
_1912_
на 05.10.2023 г.
Стига с тези домашни любимци!!! Хората пътуват като сардели в "Градски транспорт", а тези за помяри ще мислят!?!?!? Нека видят първо оправят правата на хората и после да гледат останалото...
00001
на 05.10.2023 г.
Т.е. ще правят екселска таблица
еди мърфи
на 05.10.2023 г.
достатъчно работихте последните години-айде починете си малко
Милен Попов
на 05.10.2023 г.
Ще оправите майка си! Преди избори всичко оправяте след това даже не помните какво сте казали! Ходеше и се ш*байте!
Man_pld
на 05.10.2023 г.
Вие хората оправихте та докарахте ред до четата?! Пълни некадърници!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!