По повод публикацията на
Plovdiv24.bg Главната почерня. Къде са институциите? Къде е кметът? получихме официално становище от Община Пловдив:
На 29.03.2025 г. екип от инспектори на Пловдивски общински инспекторат извърши проверка на всички питейни заведения, разположени на Главната улица "Княз Александър I“, при които се установиха 3 обекта в нарушение. Единият се намира на ъгъла между улиците "Хр. Г. Данов" и "Антим I", а останалите два са в квартал "Капана".
На трите обекта са съставени констативни протоколи с предписания да сменят чадърите с такива, указани в Наредбата на за реда за поставяне на преместваеми обекти за увеселителна,търговска или друга обслужваща дейност и елементите на градското обзавеждане на територията на Община Пловдив, в съответствие на чл 11, ал.7 от същата.
Ако 3-дневен срок черните чадъри не бъдат отстранени или подменени с разрешените от Наредбата цветове /от бяло до охра/, ще бъде съставен акт за установяване на административно нарушение. Санкцията е от 1000 до 1500 лева спрямо търговец или ползвател, който наруши Наредбата. За повторно нарушение размерът на глобите се удвоява.