Предстои бутането на къщата на ъгъла на бул. "Васил Априлов" и ул. "Пещера", научи Plovdiv24.bg.
"Тя е предвидена да бъде съборена", поясни кметът на район "Централен" Георги Стаменов. "Двете жени, които я обитават, ни помолиха за два-три дни, за да може да пренесат мебелите си", разказа още той.
След като обитателите й преместят имуществото си, се очаква комисия, която да издаде протокол, че сградата е готова за събаряне.
"Самото събаряне не е лесна работа, обвързано е с много мерки за безопасност", сподели още Стаменов.
След събарянето ще се направи нова организация на движението с десен завой.
"Надявам се до края на седмицата този казус да бъде решен, за да не се бави ремонтът на булевард "Васил Априлов".
Скоро бутат спорната къща на "Васил Априлов", обитателите вече местят имуществото си
© Google
Георги Стаменов 





